Grupa Kapitałowa Makarony Polskie to jeden z liderów producentów makaronów i dań gotowych, pod markami własnymi i B2B, produkowanych w zakładach usytuowanych w Polsce. Grupę tworzą cztery spółki: Makarony Polskie SA (spółka dominująca), Stoczek Natura Sp. z o.o., MP Trade Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe ”SAS” Andrzej Świderski Sp. z o.o.

Zakłady produkcyjne Grupy zlokalizowane są w: Rzeszowie, Częstochowie, Korpelach oraz Stoczku Łukowskim. Posiadają nowoczesne zaplecze techniczne i technologiczne umożliwiające produkcję szerokiej gamy wyrobów dostosowanych do potrzeb zarówno konsumentów, jak i klientów B2B. Prace badawczo-rozwojowe, zarówno w obszarze makaronów, jak i dań gotowych, prowadzone są w Centrach B&R.

Doświadczenie, potencjał produkcyjny, inwestycje w badania i rozwój pozwalają na opracowywanie i wprowadzenie do produkcji nowatorskich receptur oraz realizowanie unikatowych projektów B2B.

Produkty Grupy sprzedawane są na ryku polskim oraz zagranicznym. Najpopularniejsze brandy to Makarony Polskie, Sorenti, Novelle oraz SoFood.

MAKARONY POLSKIE SA (spółka dominująca) – jest producentem szerokiej gamy makaronów, wytwarzanych w technologii tłoczonej i walcowanej. Spółka oferuje makarony w wielu różnorodnych formach, wytwarzane na bazie mąki durum i mąki z pszenicy zwyczajnej. W swoim portfolio Spółka posiada również produkty odpowiadające na trendy żywności prozdrowotnej np. makarony z mąki: orkiszowej, gryczanej, żytniej oraz makarony warzywne produkowane z roślin strączkowych m.in. ciecierzycy, soczewicy, zielonego groszku. Najpopularniejsze oferowane marki makaronów to Makarony Polskie, Sorenti, Abak (bibrand z Makarony Polskie) i Novelle.

STOCZEK NATURA SP. Z O.O. – jest producentem przetworów mięsno-warzywnych (dania gotowe w słoikach, na tackach i w puszkach, smalce i mięsiwa), przetworów warzywnych (sałatki, marynaty), przetworów owocowych (dżemy, powidła) oferowanych pod markami Stoczek, Tenczynek, Męska Rzecz, a także nowej marki SoFood, która reprezentuje rozwojową kategorię dań gotowych na tackach. Produkty SoFood są łatwe w przygotowaniu i można je lokować na tzw. półce suchej.

MP TRADE SP. Z O.O. – jest spółką, która koncentruje się na sprzedaży pod marką własną Novelle produktów kupowanych od zewnętrznych dostawców oraz na udzielaniu licencji na markę Novelle spółce Makrony Polskie SA w zakresie produkcji makaronu warzywnego oraz innych towarów produkowanych w ramach Grupy Makarony Polskie.

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWE „SAS” ANDRZEJ ŚWIDERSKI SP. Z O.O. – jest producentem szerokiej gamy makaronów, wytwarzanych w technologii walcowanej i tłoczonej m.in. „gniazd”. Produkty Spółki dostępne są w wielu różnych formach i kombinacjach surowcowych. Produkty Spółki oferowane są pod markami: Va bene, Makaron Polski SAS oraz FUKS.

Więcej informacji: www.makarony.pl

Kontakt:

Makarony Polskie SA

Ul. Podkarpacka 15 a

35 – 082 Rzeszów

Tel. (17) 875 30 10

This site is registered on wpml.org as a development site.