Studenci Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego podnoszą kompetencje na warsztatach technologicznych w WPT S.A.!

Coraz szersze grono akademickie wykazuje zainteresowanie działaniami proedukacyjnymi Klastra NUTRIBIOMED!

Szczególnie dużym powodzeniem cieszą się warsztaty technologiczne odbywające się na terenie Zakładu Doświadczalnego WPT, których tematyka może być elastycznie dostosowana do programu nauczania danego kierunku studiów, związanego z obszarem lifescience. Jest to możliwe dzięki zestawowi innowacyjnych urządzeń, dających możliwość prowadzenia licznych nowoczesnych technologii w skali półprzemysłowej i w standardach systemów jakości.

13 czerwca, w progi Zakładu Doświadczalnego zawitała grupa studentów Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy zgłębiali tajniki technologii mikroenkapsulacji w trakcie całodziennych warsztatów. Oprócz licznych zadań wykonywanych na terenie linii technologicznej, mieli także możliwość analizy efektów swej pracy w laboratorium, przeprowadzając serię analiz. Dodatkowo, w trakcie interaktywnego seminarium, zyskali wiedzę związaną z systemami jakości i obowiązkami nakładanymi na producentów w zakresie zapewnienia jakości produktów i ich bezpieczeństwa względem konsumentów. Zaangażowanie młodzieży w przyswajanie wiedzy i podnoszenie swoich kompetencji technologicznych zostało nagrodzone imiennymi certyfikatami. Warsztaty były dla studentów całkowicie bezpłatne, dzięki finansowaniu ze środków KNOW (Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego).

Zapraszamy nauczycieli akademickich, studentów, koła naukowe a także osoby prywatne do zainteresowania się ofertą warsztatów odbywających się na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego!

Informacje można uzyskać wysyłając wiadomość na adres klaster@nutribiomed.pl

This site is registered on wpml.org as a development site.