O wynalazkach po sąsiedzku – XIV spotkanie

Mamy przyjemność zaprosić na kolejne XIV. spotkanie z cyklu „O wynalazkach po sąsiedzku”, które odbędzie się 14.06.2019 r. (piątek), od godz. 13:00, w sali konferencyjnej w bud. Sigma (parter).

 

Ideą cyklu spotkań jest poznanie firm ulokowanych na terenie
Wrocławskiego Parku Technologicznego, wymiana doświadczeń i informacji oraz poszukiwanie możliwości wzajemnej współpracy.

 

 

 

Podczas spotkania zaprezentują się firmy:

 

Czy możesz sobie wyobrazić jak Twój dom integruje się z Twoim codziennym życiem? Inteligentny dom Nexo to nie sama integracja. To właściwy standard Twojego życia. Firma Nexwell proponuje także rozwiązania dla biznesu. Systemy znajdują zastosowanie w salach konferencyjnych, hotelach, budynkach biurowych i halach produkcyjnych.

Firma zajmuje się produkcja Gazowych Powielaczy Elektronowych (GEM), które znajdują zastosowanie w badawczych detektorach promieniowania jonizującego. Folie stosowane są w eksperymentach CMS ( CERN), PANDA (GSI) czy w planowanym kosmicznym obserwatorium Imaging X-ray Polarimetry Explorer (IXPE). Na podstawie własnych prac B+R opracowano komercyjny detektor mionowy bazujący na technologii GEM.

Firma działa w obszarze nowych technologii kosmicznych wpisując się w trend Space 4.0 i zajmuje się projektowaniem, wytwarzaniem oraz testowaniem nanosatelitów. W planach przewiduje stworzenie konstelacji satelitów obserwacji Ziemi, liczącą ponad tysiąc jednostek – Real-Time Earth Observation Constellation (REC).

 

Chęć udziału w spotkaniu prosimy zgłaszać mailowo magdalena.jaskiewicz-czajka@technologpark.pl lub telefonicznie 781-871-602 do dnia 11.06.2019 r. 

This site is registered on wpml.org as a development site.