GREENVIT sp. z o.o. to firma rodzinna założona w 2010 roku. Tworzą ją specjaliści z bogatą wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie biotechnologii, produkcji oraz handlu ekstraktami roślinnymi i surowcami naturalnymi. Naszą misją jest wzrost i rozwój dzięki wprowadzaniu w życie innowacyjnych projektów związanych z produkcją i obrotem naturalnymi i prozdrowotnymi produktami.

Firma specjalizuje się w wytwarzaniu na skalę przemysłową ekstraktów na bazie surowców roślinnych pochodzących w przeważającej części z terenu Polski, istnieje też możliwość pozyskania surowców z Europy i innych części świata. Ekstrakty produkowane są w formie płynnej, gęstej i suchej przy użyciu rozpuszczalników takich jak: woda, etanol, glikol propylenowy, gliceryna lub oleje, z przeznaczeniem dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i paszowego.

Produkcja ekstraktów odbywa sięw naszym zakładzie w Zambrowie. W tym celu przy współudziale środków unijnych oraz Województwa Podlaskiego zakupiona została innowacyjna linia technologiczna umożliwiająca wytwarzanie najwyższej jakości ekstraktów roślinnych.

Najważniejszym punktem instalacji jest całkowicie zautomatyzowana próżniowa suszarnia taśmowa, umożliwiająca produkcję w sposób ciągły, kontrolę temperatury produktu na każdym etapie suszenia oraz kontrolę wilgotności w trakcie suszenia bez konieczności przerywania procesu i pobierania prób.

Stosowana przez nas metoda umożliwia suszenie w relatywnie niskim zakresie temperatur, co jest istotne szczególnie w przypadku ekstraktów wrażliwych na temperaturę. Ponadto suszenie większości ekstraktów może odbywać się w sposób natywny, bez konieczności stosowania nośników, co nie zawsze jest możliwe w suszeniu rozpyłowym.

Dane teleadresowe

GREENVIT sp. z o.o.
Aleja Wojska Polskiego 27a
18-300 Zambrów

Tel: +48 85 733 60 54
Fax: +48 85 733 60 97
www: www.greenvit.pl

This site is registered on wpml.org as a development site.