Konkurs Fabryka Przyszłości

Termin fabryka przyszłości należy do kluczowych pojęć dla przemysłu 4.0 – smart factory łączy świat fizyczny i wirtualne inteligentne wytwarzanie. Wykorzystywane są w niej nowoczesne rozwiązania cyfrowe umożliwiające wysoce elastyczną automatyzację produkcji, która pozwala indywidualizować produkty, ale w ramach kosztów zbliżonych do produkcji seryjnej. Podstawą działania inteligentnej fabryki są systemy cyberfizyczne komunikujące się ze sobą za pomocą internetu rzeczy. Ważną częścią procesu jest wymiana danych między produktem, urządzeniami i maszynami na linii produkcyjnej, co w konsekwencji umożliwia zoptymalizowane połączenie łańcucha dostaw i lepszą organizację środowiska produkcyjnego.

 

Konkurs Fabryka Przyszłości jest propozycją dla firm, które chciałyby pokazać własne wdrożenia rozwiązań z zakresu przemysłu 4.0 z ostatnich 2 lat. Wydarzenie ma za zadanie promować dobre praktyki w zakresie transformacji cyfrowej, a także inspirować i wspierać przedsiębiorstwa we wprowadzaniu nowoczesnych systemów i elastycznej organizacji.

W rywalizacji mogą wziąć udział małe, średnie i duże firmy, w których projekt cyfryzacyjny przeprowadzony w ostatnich dwóch latach przyniósł wymierne korzyści. Zgłoszenia zostaną ocenione pod kątem postępów we wdrażaniu nowych rozwiązań.

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 21 czerwca na podstronie > https://przemyslprzyszlosci.gov.pl/fabryka-przyszlosci/, gdzie zainteresowani znajdą szczegóły przedsięwzięcia. Nagrodą w konkursie jest tytuł lub nominacja do tytułu Fabryki Przyszłości. Przyznane mogą zostać także nagrody specjalne i wyróżnienia, a laureaci będą uprawnieni do oznakowania nagrodzonego zakładu produkcyjnego oraz umieszczenia w materiałach promocyjnych obok nazwy i loga swojej firmy loga konkursu. Dodatkowo zwycięzcy mogą liczyć na promocję w branżowym magazynie Przemysł Przyszłości oraz podczas debat i konferencji organizowanych przez PPP. Polskie Fabryki Przyszłości poznamy w grudniu.

This site is registered on wpml.org as a development site.