Klaster NUTRIBIOMED kończy 15 lat!

Klaster NUTRIBIOMED, którego koordynatorem jest Wrocławski Park Technologiczny, obchodzi swoje 15-lecie.

Z tej okazji, 6 października 2022 r. miała miejsce uroczysta Rada Klastra. Wydarzenie zgromadziło liczne grono przedstawicieli wrocławskich uczelni wyższych, instytucji otoczenia biznesu oraz firm z branży biotechnologicznej, farmaceutycznej oraz żywnościowej. Uroczystości odbyły się w Centrum Edukacyjno-Rozwojowym, znajdującym się w Pałacu Wrocław Pawłowice.

Od początku powstania, klaster realizował swoją główną idee budowania mocnej pozycji Polski w branży oferującej suplementy diety, nutraceutyki i preparaty biomedyczne, a także wykorzystywanie do ich produkcji rodzimych, naturalnych surowców oraz nowoczesnej technologii. Kluczowe dla działania całego konsorcjum są zrzeszone w klastrze wysoko innowacyjne spółki technologiczne typu spin-off działające w oparciu o własne know-how oraz nowoczesne rozwiązania techniczne. Wśród ponad 100 instytucji, które przystąpiły do klastra przez ostatnie 15 lat możemy znaleźć producentów surowców a także żywności, uczelnie wyższe, firmy wielobranżowe, aż po polskie firmy farmaceutyczne, dostawców sprzętu oraz aparatury pomiarowej.

Jedną z najistotniejszych wartości klastra, która została zbudowana przez 15 lat jest otwarta komunikacja między zrzeszonymi przedsiębiorstwami z różnych branż, a także umożliwienie im aktywnej współpracy ze środowiskiem akademickim, co w rezultacie prowadzi do pobudzenia rozwoju konkurencyjności oraz przedsiębiorczości tych firm.

Podczas uroczystej Rady Klastra uczestnicy mieli nie tylko możliwość wysłuchania wystąpień dotyczących działalności Klastra, ale także ekspozycji produktów w specjalnej strefie marketingowo-networkingowej.

Serdecznie dziękujemy za Państwa udział w Radzie Klastra oraz wkład w budowę naszego konsorcjum. Zapraszamy na relację z wydarzenia.

This site is registered on wpml.org as a development site.